Logo
en ru pl

Aktualności

październik
2017

Naturalna Mata Trawnikowa Top Innowacją 2017

Mamy przyjemność ogłosić, że nasza Naturalna Mata Trawnikowa została wybrana Top Innowacją 2017 według magazynu Biznes Ogrodniczy.

Naturalna Mata Trawnikowa to innowacyjne rozwiązanie problemów z obsypującymi się nasionami wysianymi na skarpie oraz prosty i skuteczny sposób na wypełnienie ubytków w murawie. Jej właściwości pozwalają na wysianie trawy w najtrudniej dostępnych miejscach, takich jak zbocza, uskoki czy nasypy. W owczej wełnie zatopione są nasiona trawy Najlepsze Trawy z Iławy, a sama mata jest świetną odżywką dla nasion, gdyż zawiera 14,7% azotu organicznego. Mata jest produktem w pełni organicznym, podlegającym biodegradacji, nie powoduje zarazem utrudnień podczas koszenia metodami tradycyjnymi. W ofercie znajdują się dwa wymiary maty – 1×7 m lub 1×15 m.

Mata jest bardzo łatwa w użyciu. Wystarczy wyrównać podłoże, następnie należy dociąć matę do wielkości, jaka jest potrzebna, przysypać ją centymetrową warstwą ziemi (ewentualnie przymocować szpilkami), potem podlać. Efekty widać już po kilku dniach. Pierwsze koszenie należy wykonać, kiedy trawa osiągnie 8-9 cm, skrócić źdźbła do wysokości 3-5 cm. W międzyczasie murawę podlewać, ale nie przelewać, gdyż mata magazynuje wodę.

Top Innowacja to prestiżowy konkurs organizowany od 2000 roku przez Biznes Ogrodniczy,  który z uwagą śledzi innowacyjne projekty i inicjatywy rozwijające branżę.

 

 

 

Nasze marki

Gdzie kupić

en ru pl