Logo
en ru pl

Poradnik

Najczęstsze choroby trawnika Problemy z trawnikiem Areacja i wertykulacja Pielęgnowanie trawnika Nawożenie trawnika Nawadnianie Wybór nasion Przygotowanie podłoża Jaką mieszankę wybrać?

Napowietrzanie jest skutecznym zabiegem przeciwdziałającym „filcowaniu się trawnika” (tworzenie próchnicy powierzchniowej utrudniającej dostęp światła i składników pokarmowych do systemu korzeniowego trawy). Zabiegi rozluźniania podłożna można podzielić na dwie grupy: aeracja – nakłuwanie darni na głębokość ok. 8-10cm; wertykulacja – pionowe cięcie darni na głębokość ok. 7cm. Pionowe cięcie trawnika można wykonywać specjalistycznymi grabiami ogrodniczymi lub urządzeniem mechanicznym wertykulatorem. Na większych powierzchniach proponujemy jednak wał z długimi kolcami.

Jeśli nie posiadamy specjalistycznego sprzętu do wykonania powyższych zabiegów – aeratora lub wertykulatora, możemy użyć wideł szerokozębnych. Nakłucia należy wykonywać co ok. 20cm, a następnie wypełnić je piaskiem.

Skontaktuj się z nami

 
* Potwierdzam zapoznanie się z Polityką Prywatności.
* Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Rolimpex w celu kontaktu ze mną przez Rolimpex w zakresie zgłoszonym przez mnie w zapytaniu w formularzu elektronicznym. (ta zgoda jest niezbędna, jeżeli chcesz, by skontaktował się z Tobą przedstawiciel Rolimpex)
Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Rolimpex w celu marketingu usług i produktów własnych, w tym z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej.
Wyrażam zgodę na przesyłanie do mnie przez Rolimpex informacji handlowych drogą elektroniczną na podany wyżej adres e-mail, zgodnie z Ustawą z dnia 18 lipca 2002r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. z 2002r. Nr144, poz. 1204 z późniejszymi zmianami).
 
Administratorem danych osobowych przetwarzanych w związku z przesłanym zapytaniem jest Rolimpex Spółka Akcyjna z siedzibą w Iławie, ul. Lubawska 7 14-200 (Rolimpex). Jako osoba fizyczna masz prawo do dostępu do swoich danych osobowych, aktualizacji swoich danych, usunięcia danych (prawo do bycia zapomnianym), ograniczenia zakresu przetwarzania danych, poproszenia o przeniesienie tych danych do innego Administratora, zgłoszenia sprzeciwu do przetwarzania swoich danych oraz niegodzenia się na profilowanie Twoich danych. Więcej szczegółów na temat przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności
Nasze marki

Gdzie kupić

en ru pl