Logo
en ru pl

Poradnik

Najczęstsze choroby trawnika Problemy z trawnikiem Areacja i wertykulacja Pielęgnowanie trawnika Nawożenie trawnika Nawadnianie Wybór nasion Przygotowanie podłoża Jaką mieszankę wybrać?

Mieszanki traw Rolimpex S.A.

Na rynku polskim znajduje się wiele mieszanek traw gazonowych (krajowych i zagranicznych). Niestety jakość i proporcje odmian nie zawsze odpowiadają przeznaczeniu trawnika podanemu na opakowaniu. Dlatego mieszanki traw gazonowych należy kupować od renomowanych producentów.

Mieszanki traw Rolimpex S.A. od wielu lat są znane i cenione na polskim rynku.

O ich jakości świadczy fakt, iż od lat jesteśmy jednym z liderów w tym segmencie. Zaspokajamy nawet najwybredniejsze gusta naszych klientów. Dbamy o to aby w skład naszych mieszanek wchodziły tylko wyselekcjonowane gatunki i odmiany traw gazonowych najwyższej jakości, dostosowane do warunków klimatyczno-glebowych Polski . Dzięki temu pięknym zielonym dywanem można cieszyć się praktycznie w każdym regionie kraju, bez względu na rodzaj gleby i zmienność klimatu.

Gatunki i odmiany wykorzystane w naszych mieszankach różnią się między sobą. Posiadają specyficzne wymagania glebowe i klimatyczne – np. na tereny nasłonecznione, zacienione, na tereny sportowe. Bardzo istotne jest więc dobranie odpowiedniej mieszanki traw, w zależności od typu użytkowania trawnika.

Poniżej proponujemy Państwu nasze marki: Najlepsze Trawy z Iławy, GRAMINEX, GRAMINEX Mecenas i Nasiennik oraz minimum niezbędnych informacji o każdej z oferowanych przez nas mieszanek.

Najlepsze Trawy z Iławy

Są to mieszanki traw przeznaczone do zakładania trawników rekreacyjnych, przydomowych, sportowych, itp. Powstają poprzez odpowiedni dobór najlepszych jakościowo gatunków i odmian traw gazonowych. Odznaczają się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne oraz dostosowaniem do polskich warunków klimatycznych.

Graminex

Produkty marki GRAMINEX obecne są na rynku krajowym a także na rynkach zagranicznych, m.in.: na Węgrzech, Litwie, Łotwie, Ukrainie, Słowacji, w Czechach, Rumunii, Bułgarii, Rosji i Wielkiej Brytanii. W mieszankach tej marki stosujemy nasiona z własnej hodowli: rajgras angielski GRILLA i GRAFFITI, kostrzewa czerwona GROSS i GROBLA, tymotka łąkowa GRAMIA. Dorównują one standardem i jakością najlepszym odmianom nasion traw w kraju i zagranicą.

Obok własnych odmian stosujemy również doskonałe odmiany hodowli krajowej i najlepsze odmiany hodowli m.in. europejskiej.

GRAMINEX Mecenas

Każde z nasion mieszanki z linii Mecenas pokryte jest powłoką nawozu, który daje im bardzo dobry start, ponieważ nawóz znajduje się dokładnie tam, gdzie nasiona go najbardziej potrzebują.

Poprawia to wykorzystanie składników pokarmowych we wczesnej fazie wzrostu roślin. Zastosowanie takiego rozwiązania zapewnia łatwiejszy wysiew nasion, szybki wczesny wzrost roślin, ograniczenie wzrostu chwastów, oszczędność czasu poprzez ograniczenie pielęgnacji oraz ochronę środowiska – poprzez ograniczenie stosowania pestycydów.

Nasiennik

Produkty marki Nasiennik są znane i cenione na polskim rynku od wielu lat. Największą ich zaletą jest odpowiednio dobrany skład, skomponowany tak, aby umożliwić prosty wybór mieszanki w zależności od miejsca oraz sposobu wykorzystania trawnika: sportowego, dekoracyjnego lub o uniwersalnym przeznaczeniu. Tworzą zwartą darń o pięknej zielonej barwie. Generują nie tylko wspaniałe miejsce do wypoczynku, ale także ozdobę ogrodu. Wszystkie mieszanki dostosowane są do warunków klimatyczno-glebowych Polski.

Skontaktuj się z nami

Nasze marki

Gdzie kupić

en ru pl