Logo
en ru pl

Poradnik

Najczęstsze choroby trawnika Problemy z trawnikiem Areacja i wertykulacja Pielęgnowanie trawnika Nawożenie trawnika Nawadnianie Wybór nasion Przygotowanie podłoża Jaką mieszankę wybrać?

W pierwszych 3 tygodniach od wysiewu, glebę należy regularnie podlewać, gdyż nasiona potrzebują stałej wilgotności podłoża. Podlewamy regularnie, kilka razy w ciągu dnia, tak aby powierzchnia gleby stale była wilgotna.

W naszych warunkach klimatycznych niemożliwe jest utrzymanie trawnika w dobrym stanie bez nawadniania (okresem krytycznym są miesiące letnie). Ilość wody niezbędnej do utrzymania prawidłowej wilgotności zależy od zwięzłości gleby. Opady naturalne i ich nierównomierne rozłożenie w czasie, nie pokrywają w stopniu zadawalającym zapotrzebowania naszej trawy w wodę.

Najintensywniej podlewamy młody trawnik (3-4 tygodnie), pamiętając aby jego powierzchnia pozostawała cały czas wilgotna. W tym celu można zastosować zraszacze. Podlewanie zbyt mocnym strumieniem wody świeżo wysianych nasion powoduje ich przemieszczanie się i tworzenie pustych miejsc.

Dobrze utrzymany trawnik potrzebuje od 2 do 5 litrów wody na 1 m2 tygodniowo.

Gleba powinna być nawilżona na głębokość co najmniej 10-15cm.

Najefektywniejsze jest podlewanie trawnika wieczorem – unikniemy w ten sposób strat spowodowanych odparowaniem wody.

Skontaktuj się z nami

Nasze marki

Gdzie kupić

en ru pl