Logo
en ru pl

Poradnik

Najczęstsze choroby trawnika Problemy z trawnikiem Areacja i wertykulacja Pielęgnowanie trawnika Nawożenie trawnika Nawadnianie Wybór nasion Przygotowanie podłoża Jaką mieszankę wybrać?

Przy zakładaniu trawnika należy zastosować nawozy sztuczne z dodatkiem mikroelementów (sód, magnez, żelazo, mangan, bor itd.), np. Nawóz do trawników Grassy Rolimpex S.A. (nawóz mineralny) lub przedsiewne nawozy organiczne np. Obornik Koński lub Obornik bydlęcy. Zanim jednak jakikolwiek nawóz zastosujesz sprawdź pH gleby i jeżeli jest ono za kwaśne użyj „Wapno do odkwaszania trawnika” wtedy będą odpowiednie warunki do wchłaniania minerałów przez rośliny.

Częstotliwość nawożenia zależna jest od sposobu użytkowania trawnika, najczęściej stosujemy pięciokrotne nawożenie w okresie wegetacyjnym po skoszeniu i zgrabieniu trawy. Częste koszenie oraz płytki (8-10cm) system korzeniowy trawy wpływają na szybkie pobieranie składników pokarmowych, dlatego też należy je uzupełniać stosując nawozy do trawników.

Przedawkowanie (szczególnie nawozu azotowego) powoduje natychmiastowe żółknięcie i przypalenie trawnika. Odratowanie jest możliwe poprzez zastosowanie zwiększonego deszczowania (do wystąpienia tzw. pływającego trawnika).Nadmierna ilość nawozu zostanie wypłukana i przeniesiona do głębszych warstw gleby.

Skontaktuj się z nami

 
* Potwierdzam zapoznanie się z Polityką Prywatności.
* Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Rolimpex w celu kontaktu ze mną przez Rolimpex w zakresie zgłoszonym przez mnie w zapytaniu w formularzu elektronicznym. (ta zgoda jest niezbędna, jeżeli chcesz, by skontaktował się z Tobą przedstawiciel Rolimpex)
Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Rolimpex w celu marketingu usług i produktów własnych, w tym z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej.
Wyrażam zgodę na przesyłanie do mnie przez Rolimpex informacji handlowych drogą elektroniczną na podany wyżej adres e-mail, zgodnie z Ustawą z dnia 18 lipca 2002r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. z 2002r. Nr144, poz. 1204 z późniejszymi zmianami).
 
Administratorem danych osobowych przetwarzanych w związku z przesłanym zapytaniem jest Rolimpex Spółka Akcyjna z siedzibą w Iławie, ul. Lubawska 7 14-200 (Rolimpex). Jako osoba fizyczna masz prawo do dostępu do swoich danych osobowych, aktualizacji swoich danych, usunięcia danych (prawo do bycia zapomnianym), ograniczenia zakresu przetwarzania danych, poproszenia o przeniesienie tych danych do innego Administratora, zgłoszenia sprzeciwu do przetwarzania swoich danych oraz niegodzenia się na profilowanie Twoich danych. Więcej szczegółów na temat przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności
Nasze marki

Gdzie kupić

en ru pl