Logo
en ru pl

Poradnik

Najczęstsze choroby trawnika Problemy z trawnikiem Areacja i wertykulacja Pielęgnowanie trawnika Nawożenie trawnika Nawadnianie Wybór nasion Przygotowanie podłoża Jaką mieszankę wybrać?

Na rynku polskim znajduje się wiele mieszanek traw gazonowych (krajowych i zagranicznych). Niestety jakość i proporcje odmian nie zawsze odpowiadają przeznaczeniu trawnika podanemu na opakowaniu. Dlatego mieszanki traw gazonowych należy kupować od renomowanych producentów. Mieszanki traw Rolimpex S.A. od wielu lat są znane i cenione na polskim rynku. O ich jakości świadczy fakt, iż od lat jesteśmy jednym z liderów w tym segmencie. Zaspokajamy nawet najwybredniejsze gusta naszych klientów. Dbamy o to aby w skład naszych mieszanek wchodziły tylko wyselekcjonowane gatunki i odmiany traw gazonowych najwyższej jakości, dostosowane do warunków klimatyczno-glebowych Polski . Dzięki temu pięknym zielonym dywanem można cieszyć się praktycznie w każdym regionie kraju, bez względu na rodzaj gleby i zmienność klimatu.

Gatunki i odmiany wykorzystane w naszych mieszankach różnią się między sobą. Posiadają specyficzne wymagania glebowe i klimatyczne – np. na tereny nasłonecznione, zacienione, na tereny sportowe. Bardzo istotne jest więc dobranie odpowiedniej mieszanki traw, w zależ- ności od typu użytkowania trawnika.

Dlaczego warto wybrać mieszanki Rolimpex?

Dzięki odpowiedniej kompozycji naszych mieszanek trawniki charakteryzują się:

  • zwartą wyrównaną darnią o delikatnych źdźbłach;
  • dużą wytrzymałością na deptanie;
  • zdolnością do równomiernego i powolnego odrastania po skoszeniu;
  • trwałością i odpornością na choroby i szkodniki.

Skontaktuj się z nami

Nasze marki

Gdzie kupić

en ru pl