Logo
en ru pl

Poradnik

Najczęstsze choroby trawnika Problemy z trawnikiem Areacja i wertykulacja Pielęgnowanie trawnika Nawożenie trawnika Nawadnianie Wybór nasion Przygotowanie podłoża Jaką mieszankę wybrać?

W pierwszych 3 tygodniach od wysiewu, glebę należy regularnie podlewać, gdyż nasiona potrzebują stałej wilgotności podłoża. Podlewamy regularnie, kilka razy w ciągu dnia, tak aby powierzchnia gleby stale była wilgotna.

W naszych warunkach klimatycznych niemożliwe jest utrzymanie trawnika w dobrym stanie bez nawadniania (okresem krytycznym są miesiące letnie). Ilość wody niezbędnej do utrzymania prawidłowej wilgotności zależy od zwięzłości gleby. Opady naturalne i ich nierównomierne rozłożenie w czasie, nie pokrywają w stopniu zadawalającym zapotrzebowania naszej trawy w wodę.

Najintensywniej podlewamy młody trawnik (3-4 tygodnie), pamiętając aby jego powierzchnia pozostawała cały czas wilgotna. W tym celu można zastosować zraszacze. Podlewanie zbyt mocnym strumieniem wody świeżo wysianych nasion powoduje ich przemieszczanie się i tworzenie pustych miejsc.

Dobrze utrzymany trawnik potrzebuje od 2 do 5 litrów wody na 1 m2 tygodniowo.

Gleba powinna być nawilżona na głębokość co najmniej 10-15cm.

Najefektywniejsze jest podlewanie trawnika wieczorem – unikniemy w ten sposób strat spowodowanych odparowaniem wody.

Skontaktuj się z nami

 
* Potwierdzam zapoznanie się z Polityką Prywatności.
* Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Rolimpex w celu kontaktu ze mną przez Rolimpex w zakresie zgłoszonym przez mnie w zapytaniu w formularzu elektronicznym. (ta zgoda jest niezbędna, jeżeli chcesz, by skontaktował się z Tobą przedstawiciel Rolimpex)
Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Rolimpex w celu marketingu usług i produktów własnych, w tym z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej.
Wyrażam zgodę na przesyłanie do mnie przez Rolimpex informacji handlowych drogą elektroniczną na podany wyżej adres e-mail, zgodnie z Ustawą z dnia 18 lipca 2002r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. z 2002r. Nr144, poz. 1204 z późniejszymi zmianami).
 
Administratorem danych osobowych przetwarzanych w związku z przesłanym zapytaniem jest Rolimpex Spółka Akcyjna z siedzibą w Iławie, ul. Lubawska 7 14-200 (Rolimpex). Jako osoba fizyczna masz prawo do dostępu do swoich danych osobowych, aktualizacji swoich danych, usunięcia danych (prawo do bycia zapomnianym), ograniczenia zakresu przetwarzania danych, poproszenia o przeniesienie tych danych do innego Administratora, zgłoszenia sprzeciwu do przetwarzania swoich danych oraz niegodzenia się na profilowanie Twoich danych. Więcej szczegółów na temat przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności
Nasze marki

Gdzie kupić

en ru pl