Logo
en ru pl

Poradnik

Najczęstsze choroby trawnika Problemy z trawnikiem Areacja i wertykulacja Pielęgnowanie trawnika Nawożenie trawnika Nawadnianie Wybór nasion Przygotowanie podłoża Jaką mieszankę wybrać?

Pierwsze koszenie trawnika

Kiełkowanie nasion traw następuje w różnym czasie, od 14 do 21 dni (najdłużej i najtrudniej kiełkuje składnik – wiechlina łąkowa), dlatego też pierwszy zabieg koszenia trawy wykonujemy, gdy trawnik osiągnie wysokość ok. 8-9 cm. Wysokość pierwszego ciecia ustawiamy w naszej kosiarce na ok. 3-5 cm. Żeby nie zniszczyć jeszcze delikatnych roślin, nasza kosiarka musi mieć bardzo ostre krawędzie tnące. Po pierwszym koszeniu zastosować należy nawożenie nawozami azotowymi. Obfite podlewanie to nieodłączny element jaki musi towarzyszyć każdemu koszeniu.

Kolejne koszenia

Następne koszenie wykonujemy na wysokość od 2 do 4 cm. Nigdy nie należy kosić trawy niżej niż 2 cm.

Jak często kosić trawnik?

Reprezentacyjny wygląd trawnika oprócz wysokości jego koszenia zależy także o jego częstotliwości. Częstotliwość koszenia zależy od pory roku, nawożenia, nawadniania, rodzaju zastosowanej mieszanki traw oraz od szybkości, a ten z kolei od temperatury otoczenia, wilgotności i zasobności gleby w składniki pokarmowe. Ważne jest również to aby przez cały rok utrzymywać jednakową wysokość koszenia co zapewni piękny wygląd naszego trawnika. Należy przyjąć za pożądane koszenie trawnika co najmniej raz w tygodniu, pamiętając że nie możemy dopuścić do tego, aby jego wysokość osiągnęła powyżej 10 cm.

Kiedy najlepiej kosić trawnik?

Koszenie wykonujemy najlepiej „po rosie” tzn. rano lub wieczorem. Nie zalecamy pozostawiania skoszonej trawy na trawniku, utrudnia ona bowiem odrastanie młodych pędów traw.

Skontaktuj się z nami

 
* Potwierdzam zapoznanie się z Polityką Prywatności.
* Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Rolimpex w celu kontaktu ze mną przez Rolimpex w zakresie zgłoszonym przez mnie w zapytaniu w formularzu elektronicznym. (ta zgoda jest niezbędna, jeżeli chcesz, by skontaktował się z Tobą przedstawiciel Rolimpex)
Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Rolimpex w celu marketingu usług i produktów własnych, w tym z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej.
Wyrażam zgodę na przesyłanie do mnie przez Rolimpex informacji handlowych drogą elektroniczną na podany wyżej adres e-mail, zgodnie z Ustawą z dnia 18 lipca 2002r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. z 2002r. Nr144, poz. 1204 z późniejszymi zmianami).
 
Administratorem danych osobowych przetwarzanych w związku z przesłanym zapytaniem jest Rolimpex Spółka Akcyjna z siedzibą w Iławie, ul. Lubawska 7 14-200 (Rolimpex). Jako osoba fizyczna masz prawo do dostępu do swoich danych osobowych, aktualizacji swoich danych, usunięcia danych (prawo do bycia zapomnianym), ograniczenia zakresu przetwarzania danych, poproszenia o przeniesienie tych danych do innego Administratora, zgłoszenia sprzeciwu do przetwarzania swoich danych oraz niegodzenia się na profilowanie Twoich danych. Więcej szczegółów na temat przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności
Nasze marki

Gdzie kupić

en ru pl